CO TO JEST DEPILACJA LASEROWA I NA CZYM POLEGA ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ? - Wax Studio - Kosmetologia, depilacja laserowa i woskiem

CO TO JEST DEPILACJA LASEROWA I NA CZYM POLEGA ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ?

Jeśli regularne usuwanie zbędnego owłosienia jest dla Ciebie zbyt czasochłonne (niezależnie jaką metodą to robisz) mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie – DEPILACJĘ LASEROWĄ

Depilacja laserowa to procedura usuwania owłosienia przy użyciu wiązki światła laserowego. Jest to popularna metoda, stosowana głównie do trwałego usuwania niechcianych włosów na różnych obszarach ciała, takich jak nogi, bikini, pachy, twarz czy plecy. Proces ten polega na skierowaniu intensywnego światła laserowego na melaninę, która jest barwnikiem obecnym w włosach.

Jak działa laser

Działanie lasera oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy, światło lasera pochłaniane jest przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa, powodując jego trwałą utratę i destrukcję mieszka. Zjawisko to najskuteczniejsze jest dla ciemnych włosów, znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe: faza zaniku – katagen i faza spoczynku – telogen są niewrażliwe na działanie lasera. (STĄD WYMAGANE SĄ SERIIE ZABIEGÓW, ABY TRAFIĆ W MOMENT WZROSTU WŁOSA). Dlatego potrzebna jest seria zabiegów.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej

  • Skierowanie wiązki laserowej: Nasz kosmetolog używa specjalnej głowicy lasera diodowego, aby  skierować pulsujące światło laserowe na obszar skóry, gdzie chcesz pozbyć się owłosienia (miejsca, gdzie wykonywany jest zabieg depilacji laserowej musi być pozbawiony włosów)
  • Absorpcja światła przez melaninę: Melanina w włosach absorbuje światło laserowe. W trakcie tego procesu światło zostaje przekształcone w energię cieplną.
  • Niszczenie cebulki włosa: Energia cieplna jest kierowana w dół włosa do cebulki włosa, co powoduje zniszczenie cebulki. To sprawia, że włos przestaje rosnąć.
  • Odprowadzanie ciepła: Chłodzenie skóry jest jednocześnie stosowane, aby zminimalizować dyskomfort i uniknąć uszkodzeń skóry w wyniku ciepła generowanego przez laser.

Aby depilacja laserowa była skuteczna, konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji (zalecanych jest 6-8 serii na wybraną część ciała) w odstępie co około 6 tygodni.

Jeśli masz pytania odnośnie zabiegu depilacji laserowej lub nie wiesz czy jest to zabieg dla Ciebie to zapraszamy na konsultację z naszym specjalistą.